Żywego ducha. – Jerzy Pilch

Posted on

 

Pilch. Jerzy Pilch. Nawet po prostu Pilch. No bo cóż tu więcej pisać. Każdy rozmiłowany w twórczości Jerzego Pilcha, wie czego można się spodziewać po jego kolejnej książce. I nie zawiedzie się. Frazy pilcha znane mi od wielu już lat i tym razem dały mi ogrom przyjemności z ich czytania.

No ale… wracając do lektury. Czy nie zastanawialiście się jakby to było być samym na tym świecie? Samiuteńkim? Nikogo poza nami? Nieograniczony dostęp do wszystkiego, dosłownie! Pal licho sklepy ze sprzętem! Ale księgarnie, muzea, galerie sztuki! Tylko dla nas! No i ten spokój, święty spokój dookoła.
Ok, fajnie. Jak to ze wszystkim bywa – fajnie do czasu. Potem przychodzą myśli, nawał myśli, złych myśli.
Zresztą co tu się będę rozpisywał, niech cytat z Pilcha będzie zakończeniem opisu tej książki: „Liczyłem na parę lat samotnej pracy, otrzymałem bezmiar samotności”. 
„Samotność ta nie jest wszelako koszmarem – jest wyzwoleniem. Dlaczego? Bo nie ma potrzeby zabiegać o względy kogokolwiek, podobać się komuś, liczyć się z czymkolwiek. Wreszcie można nie pielęgnować własnej wyjątkowości. Co za ulga!”

Pilch. Jerzy Pilch. Nawet po prostu Pilch. No bo cóż tu więcej pisać. Każdy rozmiłowany w twórczości Jerzego Pilcha, wie czego można się spodziewać po jego kolejnej książce. I nie zawiedzie się. Frazy pilcha znane mi od wielu już lat i tym razem dały mi ogrom przyjemności z ich czytania.Pilch. Jerzy Pilch. Nawet po prostu Pilch. No bo cóż tu więcej pisać. Każdy rozmiłowany w twórczości Jerzego Pilcha, wie czego można się spodziewać po jego kolejnej książce. I nie zawiedzie się. Frazy pilcha znane mi od wielu już lat i tym razem dały mi ogrom przyjemności z ich czytania.Pilch. Jerzy Pilch. Nawet po prostu Pilch. No bo cóż tu więcej pisać. Każdy rozmiłowany w twórczości Jerzego Pilcha, wie czego można się spodziewać po jego kolejnej książce. I nie zawiedzie się. Frazy pilcha znane mi od wielu już lat i tym razem dały mi ogrom przyjemności z ich czytania.Pilch. Jerzy Pilch. Nawet po prostu Pilch. No bo cóż tu więcej pisać. Każdy rozmiłowany w twórczości Jerzego Pilcha, wie czego można się spodziewać po jego kolejnej książce. I nie zawiedzie się. Frazy pilcha znane mi od wielu już lat i tym razem dały mi ogrom przyjemności z ich czytania.Pilch. Jerzy Pilch. Nawet po prostu Pilch. No bo cóż tu więcej pisać. Każdy rozmiłowany w twórczości Jerzego Pilcha, wie czego można się spodziewać po jego kolejnej książce. I nie zawiedzie się. Frazy pilcha znane mi od wielu już lat i tym razem dały mi ogrom przyjemności z ich czytania.Pilch. Jerzy Pilch. Nawet po prostu Pilch. No bo cóż tu więcej pisać. Każdy rozmiłowany w twórczości Jerzego Pilcha, wie czego można się spodziewać po jego kolejnej książce. I nie zawiedzie się. Frazy pilcha znane mi od wielu już lat i tym razem dały mi ogrom przyjemności z ich czytania.Pilch. Jerzy Pilch. Nawet po prostu Pilch. No bo cóż tu więcej pisać. Każdy rozmiłowany w twórczości Jerzego Pilcha, wie czego można się spodziewać po jego kolejnej książce. I nie zawiedzie się. Frazy pilcha znane mi od wielu już lat i tym razem dały mi ogrom przyjemności z ich czytania.