Tim Booth

IMG_0053
Foto: Tim Booth

????Prezentowaliśmy naszym Czytelnikom projekt Roberta Cohena, ?The Commercial Appeal?, który powstał w ubiegłym wieku. Podczas długiej i nudnej konferencji prasowej fotograf Robert Cohen zaczął obserwować dłonie burmistrza Memphis. ?Przyszło mi do głowy, że mógłbym fotografować ludzkie dłonie, które są bardzo charakterystyczną częścią ciała i dużo mówią o ludziach?. Odłożył ten temat na jakiś czas, a kiedy się z nim oswoił, postanowił zrealizować. ?Chciałem sfotografować mnóstwo osób ? znanych, nieznanych i tylko trochę znanych? ? mówił. Ostatnio fotograf Tim Booth wydał album ?Show of Hands?. Prezentujemy fragmenty tych dwóch niezwykle udanych projektów fotograficznych?.

IMG_0054
Foto: Tim Booth

?Dłonie wszystkich przedstawicieli społeczeństwa, od budowniczych po światowej klasy muzyków, artystów po grabarzy. Album zawiera szereg opowieści o ludziach ? dla jednych są to tylko narzędzia, instrumenty tępe, które pozwolą im osiągnąć pożądany rezultat. Dla innych ich związek z dłońmi wychodzi poza fizyczność, do bardziej ezoterycznego związku, gdzie w wielu przypadkach ręce stają się przewodem, przez który intencje, a nawet uczucie mogą zostać przeniesione z umysłu do rzeczywistości, zarówno w pracy, sztuce, sporcie, muzyce czy rzemiośle? ? czytamy o albumie ?Show of Hands?, którego autorem jest Tim Booth?.?

?Mięśnie dłoni muszą być wyćwiczone i dobrze rozgrzane, żebym mógł się swobodnie wyrazić. Żeby one mogły opowiedzieć coś za mnie. Bo dłonie mają swoją mądrość, jakby były prowadzone. I tak jakby prowadziły mnie. Wtedy muzyka uwalnia się sama i żyje już własnym życiem. A ja pozostaję sam? ? mówi muzyk ? Leszek Możdżer.

Źródło: ?Świat obrazu?