Dziecko w Folklorze – 2018

Ponad pół tysiąca małych ludowych artystów odwiedziło w tym roku Baranów Sandomierski. Utalentowani mali muzykanci wzięli udział w jubileuszowej edycji festiwalu “Dziecko w Folklorze”.

Od ponad ćwierć wieku do Baranowa Sandomierskiego przybywają mali śpiewacy, instrumentaliści i tancerze z całej Polski. Jubileuszowy XXV Festiwal “Dziecko w Folklorze” w tym roku odbył się w minioną niedzielę.
Młodzi artyści przyjechali z 6 województw. Najdłuższą drogę pokonały zespoły z Ełku, ale także z województwa łódzkiego, czy mazowieckiego. Najwięcej uczestników pochodziło zaś z Małopolski.

Ważnym punktem festiwalu był blok muzyczny „z Brodą”, czyli warsztaty i koncert Józefa Brody wraz z rodziną. Józef Broda to znany popularyzator kultury ludowej, multiinstrumentalista, budowniczy instrumentów ludowych, a prywatnie ojciec Joszka Brody i dziadek całej rozmuzykowanej gromadki wnuków, której część zabierze do nas ze sobą. Warsztaty pt. „Wszystko jest muzyką” odbyły się w zamkowych komnatach. Uczestnicy mogli się przekonać, że grać można na wszystkim i wszędzie można odkrywać muzykę.